Pasirodė naujausias leidinio „Lietuvos muziejai“ numeris 2020 / 04

Pasirodė naujausias Lietuvos muziejų asociacijos leidinio „Lietuvos muziejai“ numeris 2020 / 04. Jo elektroninę versiją galite rasti asociacijos interneto svetainėje: http://museums.lt/wp-content/uploads/LIETUVOS-MUZIEJAI-20204.pdf

„Lietuvos muziejai“ vienintelis išsamus tęstinis leidinys, kuris pristato Lietuvos muziejų ir muziejininkų vykdomas veiklas, pasiekimus ir rezultatus. Aktualių straipsnių kultūros atminties, paveldo ir edukacijos temomis autoriai muziejininkai, menotyrininkai, parodų kuratoriai, kultūros paveldo specialistai ir kt.

Kultūros paveldo skaitmeninimo tema naujausiame leidinio numeryje publikuojamas straipsnis apie Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus įgyvendintą LIMIS projektą „Virtualus muziejus“, kurio metu buvo sukurta 10 audiogidų vaikams, 25 muziejų turai ir Vilniaus pilių teritoriją pristatantis turas lietuvių ir anglų kalbomis. Projekto vadovė Danutė Mukienė straipsnyje pristato projekto rezultatus ir eigą, vykusį kūrybinį bendradarbiavimą, pasitelktas technologijas ir kilusius iššūkius. Projekto metu sukurtus muziejų turus galite rasti čia.

Skaitmeninimo tema taip pat minima Lietuvos muziejų asociacijos straipsnyje „Pandemijos iššūkius įveikusios parodos“. Dalis 2020 m. birželio 20 d. atidarytos MO muziejaus parodos „Kodėl taip sunku mylėti?“ eksponatų po lapkričio 7 d. paskelbto karantino buvo perkelta į lauką. Stenduose eksponuojamiems kūriniams priskirti QR kodai nukreipė lankytojus į parodai sukurtą interneto puslapį, kuriame skelbti vaizdo įrašai, tinklalaidės, parodos e. gidas, viktorinos-žaidimai ir straipsniai. Daugiau apie parodos realizavimą virtualioje erdvėje galite sužinoti čia.

Dr. Nelijos Kostinienės straipsnyje Muziejus – mokyklai:15 naujų virtualių pamokųpristatomas Lietuvos muziejų asociacijos projektas Atrask savo kraštą muziejujeir jo metu sukurta virtuali edukacinė platforma. Joje šiuo metu pateikta 15 virtualių pamokų, kurių turinį sudaro detalus pasirinktos temos atskleidimas per muziejuose saugomus kultūros paveldo objektus. Virtualios 1520 minučių trukmės pamokos yra iliustruotos eksponatų nuotraukomis, garso ir vaizdo įrašais, kai kurie filmukai sukurti muziejų ekspozicijų pagrindu. Edukacinė platforma Atrask savo kraštą muziejujeveikia interneto svetainėje http://www.muziejuedukacija.lt/lt/

Atnaujinta: 2021-01-22