Šilutės Hugo Šojaus muziejus pristatė žemėlapių portalą ir orientacinį žaidimą „Senoji Šilutės kartografija ir ikonografija“
Šilutės Hugo Šojaus muziejus 2019 metais įgyvendino projektą „Senoji Šilutės kartografija ir ikonografija“ ir pristatė jo rezultatus: žemėlapių portalą „Iš Šilokarčemos į Šilutę…“, internetinę aplikaciją „Šilutės miesto ir rajono turizmo objektai“ ir virtualų orientacinį žaidimą po Šilutės miestą „Senosios Šilutės slėpiniai“.
Projektas skirtas supažindinti visuomenę su Šilutės ir jos apylinkių istorija, teritorija, architektūrine raida, gatvių išplanavimu ir pokyčiais nuo XIX a. antros pusės iki šių dienų naudojant išmaniąsias technologijas. Žemėlapių portale „Iš Šilokarčemos į Šilutę…“ pateikiama suskaitmeninta istorinė kartografinė ir ikonografinė medžiaga sudomins ir kartografijos mėgėjus, ir akademinę bendruomenę. Portale galima ne tik peržiūrėti ir naudotis suskaitmenintais žemėlapiais, bet ir juos kurti pasitelkus pateiktus erdvinius duomenis ir interaktyvius žemėlapius.
Šilutę ir jos apylinkes pažinti nuo šiol bus smagiau ir paprasčiau dėka internetinės aplikacijos „Šilutės miesto ir rajono turizmo objektai“. Šilutės turizmo informacijos centro parengtame skaitmeniniame žemėlapyje pažymėtos Šilutės miesto ir rajono lankytinų turistinių objektų vietos.
„Senosios Šilutės slėpiniai“ – vaikams ir jaunimui skirtas interaktyvus orientacinis žaidimas po Šilutės miestą. Žaidimo metu gaunamos užduotys skaitmeniniame žemėlapyje surasti ir pažymėti įvairius miesto istorinius objektus. Kiekvieno mėnesio pirmieji du vartotojai, perėję visą virtualią žaidimo trasą, laimi prizus: pirmos vietos nugalėtojas gauna nemokamą ekskursiją po Šilutės Hugo Šojaus muziejų, o antros – du nemokamus muziejaus bilietus.
Šilutės Hugo Šojaus muziejaus žemėlapių portalą ir internetinę aplikaciją „Šilutės miesto ir rajono turizmo objektai“ sukūrė UAB Hnit-Baltic, o virtualų videožaidimą po Šilutės miestą – UAB „MultimediaMark“. Projekto vadovas Šilutės Hugo Šojaus muziejaus muziejininkas archeologas Mantas Užgalis.
Projektą finansavo Lietuvos kultūros tarybos, Šilutės rajono savivaldybė ir UAB „Hnit-Baltic”.
Tekstas parengtas pagal viešai prieinamą Šilutės Hugo Šojaus muziejaus informaciją.
Atnaujinta: 2020-01-21