„Google Arts & Culture“: „kišeninėje galerijoje“ kuriamas papildytos realybės muziejus Pablo Picaso, Vincento van Gogho ir kitų kūrybai
Praėjusiais metais debiutavęs savo virtualioje kišeninėje galerijoje su Johanneso Vermeerio darbais, „Google Arts & Culture“ išleido tęsinį, kuris papildytos realybės būdu vartotojams siūlo dar daugiau menininkų kūrinių. Programėlėje „Spalvų menas“, kurią galima rasti „iOS“ ir „Android“ skirtoje „Google“ meno ir kultūros programoje, yra 33 garsūs paveikslai iš viso pasaulio, suskirstyti į grupes pagal spalvų paletę, o pagrindiniai menininkai yra Pablo Picaso ir Vincentas van Goghas. Kaip ir prieš tai buvusioje Vermeerio galerijoje, vartotojai gali instaliuoti miniatiūrinę virtualios galerijos versiją savo fizinėje aplinkoje per „ARKit“ arba „ARCore“. Norint pasiekti funkciją „Spalvų menas“, pirmiausia reikia atidaryti programą, tada spustelti kameros piktogramos mygtuką, esantį ekrano apačioje. Kitame meniu bus rodomi pasirinkimai, kuriuose yra „Pocket Gallery“ parinktis. Paspaudus „Pocket Gallery“ meniu parinktį, būsite nukreipti į virtualią galeriją. Atlikę šiuos veiksmus galėsite bakstelėti ekrano apačioje esančią piktogramą „Spalvų menas“ ir atsisiųsti naują funkciją. Kai tai padarysite, tiesiog bakstelėkite mygtuką „Enter“ ir pamatysite virtualią galeriją. Joje vartotojai gali vaikščioti po virtualias sales, norėdami iš arti apžiūrėti meno kūrinius, arba, dukart palietę ekraną, nukeliauti į įvairias skaitmeninio muziejaus sales. Be to, bakstelėjus ant paveikslo, iškeliama kortelė, kurioje yra daugiau informacijos apie paveikslą. Vienas iš „Google Arts & Culture“ komandos tikslų – rasti naujų ar netikėtų būdų priartinti žmones prie meno.
Nuo garsių šedevrų iki paslėptų brangakmenių, „Spalvos menas“ sujungia tokius kūrinius kaip Georgia O’Keeffe „Raudonos kanos“ ir Amrita Sher-Gil „Motina Indija“ ar Hokusai „Pietų vėjas, skaidri aušra“, – pasakojo Andy Joslin „Google Arts & Culture“ tinklaraščio įraše.
Nors „Google“ pradėjo naudoti papildytą realybę daugelyje savo esamų produktų, pvz., „Google Maps“ ir „Google Search“, panašu, kad „Google“ meno ir kultūros komanda programos skirtuke „Kamera“ taip pat konsolidavo visus papildytos realybės įrankius. Pastaraisiais metais „Google“ menų ir kultūros iniciatyva buvo geriausiai žinoma dėl savo eksperimentų su virtualia realybe, tačiau papildyta realybė tampa vis svarbesnė šiai komandai, pavyzdžiui, „Art Projector“ įrankis, kuris leidžia vartotojui apžiūrėti ir vertinti individualius meno kūrinius.
Be savo mobiliosios programos vystymo, komanda taip pat bendradarbiauja su kitomis organizacijomis, kad papasakotų savo istorijas papildytoje realybėje. Pavyzdžiui, komanda padėjo CERN projektui panaudoti papildytą realybę, tyrinėjant Didįjį sprogimą. „Google“ komanda taip pat vadovavo projektui „Notable Women“, kurio metu papildyta realybė buvo naudojama skaitmeniniu būdu atvaizduojant istorines asmenybes moteris JAV valiutoje.
Nepaisant šių įvairiapusiškų naudojimo būdų, atrodo, kad meno kūrinių rodymas papildytoje realybėje naudojant mobiliąją programą tampa vienu iš mėgstamiausių „Google“ paketų, skirtų svaiginantiems eksperimentams, nes tai yra vienintelis būdas pamatyti garsiausius pasaulio meno kūrinius vienoje erdvėje.
Parengė Daumantas Bauža pagal next.reality.news skelbiamą informaciją
Atnaujinta: 2019-08-02