Animacinis vaizdo klipas: „Ką pasako „Creative Commons“ ir „Rights Statements“?“

Nacionalinė biblioteka, vykdydama projektą „Skaitmeninio ir suskaitmeninto turinio ženklinimas“, į ženklinimo žinyną (cc.lnb.lt) integravo „Rights Statements“ ženklinimo pareikštis, kurios yra naudojamos ir interneto platformoje „Europeana“ (www.europeana.eu). Taip pat buvo sukurtas antrasis interneto auditorijai skirtas animacinis vaizdo klipas „Ką pasako „Creative Commons“ ir „Rights Statements“?“.

Informaciniame filmuke pristatomi pagrindiniai klausimai, kurie kyla radus kūrinį, kuris turi teisėtus savininkus:

  • Ką daryti, jeigu nežinome, kokios teisės galioja tam tikriems objektams?
  • Kaip kultūros vartotojai gali išsiaiškinti, kokie kūrinio naudojimo būdai yra teisėti, o kokie – ne?
  • Ir kokios šiuolaikinės autoriaus teisių apsaugos priemonės gali užtikrinti sąžiningą dalijimąsi suskaitmenintu kultūros paveldo turiniu?

Skaitmeninio turinio ženklinimo žinyne (cc.lnb.lt) rasite elektroninį kūrinių teisių ženklinimo įrankį. Suskaitmeninto autorinių teisių objekto apraše esantis „Creative Commons“ licencijos ar „Rights Statements“ pareikšties logotipas kūrėjams ir kultūros vartotojams nubrėžia aiškias teisėtos kūrinio panaudos ribas. Norėdami paženklinti savo pačių sukurtą ar perdirbtą objektą ir padėti jam įsilieti į sąžiningos skaitmeninės sklaidos kultūrą, naudokitės tinklalapyje (cc.lnb.lt) esančiu ženklinimo įrankiu, o jei iškyla klausimų, atsakymų į juos ieškokite išsamiame ženklinimo žinyne.

Informacinis filmukas sukurtas įgyvendinant Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos projektą „Skaitmeninio ir suskaitmeninto turinio ženklinimas“, kurį iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba.

Animacinis vaizdo klipas „Ką pasako „Creative Commons“ ir „Rights Statements“?“ >

Parengta pagal Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos skelbiamą informaciją

 

Atnaujinta: 2019-07-12