Bioįvairovės paveldo biblioteka: didžiausias pasaulyje skaitmeninis bioįvairovės literatūros archyvas

Bioįvairovės paveldo biblioteka (BHL) – tai atvirosios prieigos skaitmeninė bioįvairovės literatūros ir archyvų biblioteka, kurioje galite rasti daugiau nei 240 000 gamtos vaizdų ir daugiau nei 58 mln. puslapių sudarančių XV–XXI a. tekstų. Portale galima nemokamai parsisiųsti 150 000 aukštos rezoliucijos failų.

2006 m. startavusi BHL veikia kaip pasaulinis universitetų, muziejų, nacionalinių bibliotekų, botanikos sodų ir organizacijų konsorciumas, kurio tikslas – bendradarbiauti skaitmeninant savo kolekcijose saugomą gamtos istorijos literatūrą ir užtikrinti visuomenei viešąją prieigą prie šio kultūros paveldo.

BHL renka gyvūnų piešinius, istorines diagramas, botanikos studijas ir įvairius mokslinius tyrimus iš šimtų tūkstančių žurnalų ir bibliotekų visame pasaulyje. Šie dokumentai yra esminiai siekiant suprasti sparčiai kintančias ekosistemas, kai susiduriame su masiniu rūšių nykimu ir klimato kaitos problemomis.

BHL ne tik suteikia viešąją prieigą prie gamtos vaizdų, bet taip pat remia įvairius savanorystės projektus, kurie skatina visuomenę prisidėti prie kolekcijos duomenų turtinimo.

Skaitmeninė bioįvairovės paveldo biblioteka pasitarnavo moksliniams tyrimams visame pasaulyje. Dėka šio projekto, daugybė sunkiai prieinamų istoriniuose archyvuose saugomų dokumentų buvo suskaitmeninti ir paviešinti internete. Mokslo bendruomenė šiuo metu išgyvena tam tikrą komunikacijos revoliuciją.

BHL portalas: https://www.biodiversitylibrary.org/

BHL paskyros platformose „Flickr“, „Facebook“, „Instagram“

Tekstas parengtas pagal viešai prieinamą DigitalMeetsCulture informaciją

 

Atnaujinta: 2021-04-14