„Europeana“ kviečia europiečius papasakoti savo migracijos istorijas

Didžiausias Europos kultūros paveldo portalas „Europeana.eu“ kviečia jungtis prie iniciatyvos, kuria siekiama sukurti Europos gyventojų migracijos istorijų kolekciją, visuomenei pristatomą  teminėmis virtualiomis parodomis ir galerijomis. Jos internete pateikiamos adresu https://www.europeana.eu/portal/en/collections/migration.

Iniciatyvos autoriai ragina visuomenę istoriškai vertinti migracijos reiškinį Europoje ir  siekia parodyti, kad geografinis žmonių judėjimas daugelį metų teigiamai veikė žemyno kultūrą –  turtino ją. Mūsų kultūrinis palikimas rodo, kad Europa, kurioje šiandien gyvename, yra į ją atvykusių žmonių ir idėjų rezultatas ir kad migracija yra tapusi  mūsų kasdienio gyvenimo dalimi ir praturtinusi jį pačiais įvairiausiais būdais.

Visus 2018-uosius metus, kurie paskelbti Europos kultūros paveldo metais, „Europeana“ rengs viešus pristatymus ir kitus renginius migracijos tema besispecializuojančiose arba ja besidominčiose institucijose – muziejuose, bibliotekose, archyvuose ir kt.

Gyventojai yra kviečiami dalyvauti iniciatyvoje įvairiais būdais – dalyvauti institucijose vykstančiuose renginiuose, kuriuose bus supažindinama su projektu, tyrinėti jau sukauptą migracijos kolekciją internete arba patiems ją praturtinti. Tai galima padaryti prisijungus prie internetinio leidinio   adresu https://contribute.europeana.eu/migration ir papasakojant savo istoriją bei  prisegant ją iliustruojančią informaciją – suskaitmenintų dokumentų (istorinių nuotraukų, laiškų)  ar migracijos istoriją liudijančių daiktų skaitmenines kopijas.

Technologiniu požiūriu  migracijos kolekcijoje pateikti savo istoriją yra paprasčiau, negu tai gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio – užtenka internete užpildyti keletą informacinių laukų ir prisegti skaitmeninius vaizdus. „Vieną kartą tai atlikus, jūsų istorija taps Europos migracijos istorijos dalimi, su kuria galima bus laisvai susipažinti ir ją naudoti švietimo, tyrimų, įkvėpimo ar tiesiog domėjimosi tikslais, – rašoma „Europeana“ interneto svetainėje.

 

Parengta pagal www.europeana.eu skelbiamą informaciją

 

Atnaujinta: 2018-03-20