Informacija apie muziejuose saugomus eksponatus – Lietuvos integralios muziejų informacinės sistemos portale www.limis.lt
Muziejuose sukauptų kultūros paveldo objektų skaitmeninimo veiklos kasmet įgauna vis didesnį pagreitį. Didžiausias dėmesys skiriamas vertingiausių, unikaliausių, visuomenėje daugiausiai dėmesio sulaukiančių eksponatų skaitmeninimui ir duomenų apie kuos sklaidai, taip sudarant galimybę visuomenei šią informaciją naudoti pakartotinai. Iš viso dabar muziejuose saugoma daugiau negu 7 milijonai eksponatų. Informaciją apie dalį iš jų jau galima rasti Lietuvos integralios muziejų informacinės sistemos portale www.limis.lt. 2018 m. sausio mėnesio pradžioje čia buvo viešinami duomenys apie 220 tūkstančių eksponatų, visuomenei prieinami buvo 164 tūkstančiai jų skaitmeninių vaizdų. Iš viso LIMIS sistemoje buvo pateikti duomenys apie 697 tūkstančius muziejuose saugomų kultūros paveldo objektų (eksponatus ir archyvo, bibliotekos, fototekos, videotekos, audiotekos vertybes).
Lietuvos muziejai per 2017 m. į LIMIS pateikė duomenis apie 104.301 eksponatus. Iš jų: 44.775 eksponatų metaduomenys yra susieti su juos identifikuojančiomis skaitmeninėmis bylomis, 38.266 eksponatų aprašų paviešinta, eksponatų aprašų, susietų su juos identifikuojančiomis skaitmeninėmis bylomis, paviešinta 24.861.
Lietuvos muziejų skaitmeninimo veiklas Lietuvoje koordinuoja, muziejus konsultuoja, skaitmeninimo paslaugas teikia LDM filialas Lietuvos muziejų informacijos, skaitmeninimo ir LIMIS centras (LM ISC LIMIS), kuris savo muziejaus pavedimu vykdo ir nacionalinio muziejų skaitmeninimo kompetencijos centro funkcijas. Regionuose veikiančius muziejus kultūros paveldo skaitmeninimo klausimais papildomai konsultuoja, skaitmeninimo paslaugas teikia regioniniai muziejų skaitmeninimo kompetencijos centrai. Jie veikia Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje (Kaunas), Šiaulių „Aušros muziejuje ir Lietuvos jūrų muziejuje (Klaipėda).
LDM filialo LM ISC LIMIS informacija
Atnaujinta: 2018-01-16