Internete susipažinkite su šimtu svarbiausių lankytinų kultūros paveldo objektų Lietuvoje

Kultūros paveldo departamentas internete adresu http://100m100objektu.kpd.lt/ pristato naują įrankį – edukacinį žemėlapį, kuriame virtualiai keliaujant galima susipažinti su 100-u svarbiausių lankytinų kultūros paveldo objektų Lietuvoje.

Valstybės atkūrimo šimtmečiui bei Europos kultūros paveldo metams skirtas virtualus projektas „100 lankytinų kultūros paveldo objektų“ kviečia keliauti po savo kraštą, pažinti istoriją ir paveldą per materialius, lankytinus objektus. Edukaciniame žemėlapyje pasirinkus objektą, pateikiamas jo paveldosauginės vertės aprašymas, trumpa istorija, tiksli objekto vieta žemėlapyje ir praktinė užduotis. Svetainės lankytojai turės galimybę projekto svetainėje komentuoti, dalintis nuotraukomis, pastebėjimais ar naudingais patarimais. Nors svetainė kurta moksleivių tikslinei grupei, tikimasi, kad ji bus naudinga įvairaus amžiaus ir pomėgių lankytojams.

„Šio projekto tikslas yra pirmiausia suteikti patogią ir įkvepiančią prieigą pažinti savo krašto svarbiausias kultūros vertybes, formavusias ir stiprinusias Lietuvos Laisvės idėją. Mes kiekvieną dieną susiduriame su bendruomenėmis, kurios žingsnelis po žingsnelio atranda ir aktualizuoja savo vietinį paveldą, semiasi idėjų ir stiprybės iš praeitis ir tokiu būdu kuria, stiprina pilietinį pamatą. Tikimės, šis projektas bus patrauklus būtent jaunajai kartai ir mokymo įstaigos pasinaudos svetainės teikiamomis galimybėmis kaip idėjų, priemonių šaltiniu,“ – teigia Kultūros paveldo departamento direktorė Diana Varnaitė.

Projekto įgyvendintojų pranešime sakoma, kad į šimtuką sudėti archeologinio, sakralinio, dvarų ir kt. paveldo objektai atrinkti atsižvelgiant į bendrojo lavinimo mokyklų programas, bendradarbiaujant su Lietuvos istorijos mokytojų draugija, akademine bendruomene, neformaliojo ir formaliojo švietimo įstaigomis.

Prie tolesnio svetainės kūrimo gali prisijungti visi norintys – kviečiama siųsti reikšmingų Lietuvai objektų aprašymus ir nuotraukas el. p. adresu centras@kpd.lt.

 

Parengta pagal Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos svetainėje skelbiamą informaciją

 

 

Atnaujinta: 2018-03-22