Meno kūrinių interpretacijų svetainės „VanGoYourself.com“ galimybės muziejams

Daugiau nei 30 pasaulio muziejų yra pateikę skaitmeninių meno kūrinių vaizdų svetainei „VanGoYourself.com“. Svetainė sudaro sąlygas eksponuoti kūrinius, skirtus perkūrimui – lankytojų interpretacijoms ir pastarųjų viešinimui šalia originalo.

 

Svetainės kolekcijoje – daugiau nei 100 eksponatų vaizdai iš Valstybinio muziejaus („Rijksmuseum“) ir Van Gogho muziejaus Amsterdame, Airijos nacionalinės galerijos Dubline, Egipto muziejaus Berlyne, Karališkųjų dailės muziejų Briuselyje, Siksto koplyčios Vatikane, Austrijos nacionalinės bibliotekos ir kt. Galerijoje – Leonardo da Vinčio „Paskutinė vakarienė“, Van Gogo autoportretai,  žymioji Rembranto „Nakties sargyba“ ir daugelis kitų drobių bei fotografijų, sukurtų XV–XXI amžiuje.

Į svetainę užsukę lankytojai gali išsirinkti patinkantį paveikslą ir jį perkurti savaip, o gautą rezultatą paskelbti šalia originalo. Lankytojams tai ne tik pramoga, bet ir galimybė susipažinti su meno kūriniais, esančiais skirtinguose pasaulio muziejuose. Muziejams tai yra viena iš galimybių prisistatyti ir praplėsti savo patalpose vykdomų edukacinių užsiėmimų skalę, sukuriant improvizacijų įgyvendinimo erdves.

Atkreiptinas dėmesys, kad į „VanGoYourself.com“ platformą institucijų teikiamiems kūriniams neturi būti taikomi autorinių teisių apribojimai. Kūrinius turi būti leidžiama laisvai interpretuoti ir dalintis jų skaitmeniniais vaizdais. Tai ypač aktualu, nes meno kūriniai ir jų interpretacijos skelbiami ne tik platformos svetainėje, bet ir viešinami sistemos socialiniuose tinkluose „Facebook“ bei „Twitter“, svetainės naujienlaiškyje. Analogiškai jais internete gali dalintis ir interpretacijų autoriai bei lankytojai.

Daugiau apie dalyvavimą „VanGoYourself.com“ >>

„VanGoYourself“ gimė kaip projekto „Europeana Creative“, skirto skaitmeninto kultūros paveldo pakartotiniam panaudojimui skatinti, dalis. Projektą koordinuoja organizacija „Culture24“.

 

Nuotraukoje –  istorinės Austrijos imperatoriaus Pranciškaus Juozapo I fotografijos fragmentas (kairėje) ir šio kūrinio interpretacija iš Lietuvos, nuoroda: http://vangoyourself.com/vango/emperor-franz-joseph-i-atelier-le-jeune-1867-vangod-by-donatas/ (žiūrėta 2018 m. sausio 10 d.).

LDM filialo LM ISC LIMIS informacija

 

 

 

Atnaujinta: 2018-01-10