Modernūs muziejai: Energetikos ir technikos muziejus

Vienas iš įdomiausių, ypač jaunų žmonių dažnai lankomų muziejų  yra įsikūręs Vilniuje, Rinktinės g. 2, prie Neries upės. Tai VšĮ „Energetikos ir technikos muziejus“. Jis veikia istorinėse patalpose – pirmojoje Vilniaus centrinėje elektrinėje. Lankytojai čia aptarnaujami antradieniais, trečiadieniais, penktadieniais, šeštadieniais 10–17 val., o ketvirtadieniais 10–19 val. Tel. (+370 5)  278 2085, El. paštas: info@emuziejus.lt. GPS: N:54.69036 E:25.28808. Muziejuje viešinimo tikslais galima fotografuoti ir filmuoti.

Apie tai, kad šį muziejų tikrai verta įtraukti į lankomiausių muziejų maršrutą, liudija ir toks lankytojų atsiliepimas internete:

„Labai originalus muziejus. Neteko gyvenime nieko panašaus matyti. Per išmanųjį telefoną prisijungęs prie muziejaus free WIFI. Gali klausytis audiogido net trimis kalbomis: lietuvių, anglų ir rusų. Yra netgi lietuvių gestų kalba pateikiama visa informacija apie tave dominančius konkrečius eksponatus. Aptarnaujantis personalas labai paslaugus. Visiems labai rekomenduoju aplankyti šį muziejų. Vienintelis minusas – tai išlikęs per šimtmetį įsigėręs mazuto kvapas, kai juo kūreno elektrinę, bet tai niekis, palyginus su tuo, ką patyriau landžiodamas po visus muziejaus užkaborius. Linkiu ir jums patirti tokių pat nepakartojamų įspūdžių.“

Šis muziejus lankytojams duris atvėrė 2003 m. pradžioje. 2006–2008 m. muziejus vykdė iš ES SF remtą plėtros projektą „Lietuvos energetikos muziejaus pertvarkymas į Lietuvos technikos muziejų, pritaikant kultūros ir istorijos paveldo objektą – pirmosios Vilniaus centrinės elektrinės patalpas – viešiesiems turizmo poreikiams“. Vykdant jį buvo išsaugotas  istoriškai įdomus ir Lietuvos technikos istorijai svarbus industrinis technikos objektas toje vietoje, kurioje jis buvo ir anksčiau, su čia buvusia originalia įranga ir aplinka. Muziejaus informaciniai leidiniai, tarp jų ir interneto svetainė www.emuziejus.lt, skelbia, kad Projekto metu, atsižvelgus į visuomenės poreikius,  autentika buvo derinama su reikalavimais, keliamais šiuolaikinių mokslo muziejų ekspozicijoms, mokslinėmis atrakcijoms.  Muziejus patalpos išaugo nuo 800 iki 5000 m2. Dabar tai didžiausias įvairias techninio paveldo sritis pristatantis muziejus Lietuvoje. Jį patogu pasiekti iš Vilniaus senamiesčio Neries upę automobiliu ar pėstute kertant Mindaugo tiltu.

Muziejuje eksponuojama ne tik senoji elektrinės autentiška įranga, bet ir senoviški automobiliai. Čia veikia interaktyvios mokslo ekspozicijos, kurias įrengiant panaudotas muziejuje saugomų dokumentų, nuotraukų ir kt. svarbių istoriją liudijančių objektų skaitmeninimo būdu sukurtas skaitmeninis turinys.

Muziejus modernus. Ekspozicinėse salėse daug atrakcijų vaikams ir jaunimui. Labai daug aktualios informacijos pateikiama muziejaus informaciniuose terminaluose, keliomis kalbomis, kaip jau minėta, veikia audiogidas, kurį galima atsisiųsti į mobiliuosius įrenginius.

LM ISC LIMIS informacija

 

Atnaujinta: 2017-04-04