„Plungės išmaniojo parko objektų sklaida“
2017 m. Kultūros tarybos lėšomis finansuojamos programos „Skaitmeninių kultūros objektų sklaida“ konkurse antras daugiausiai balų surinkęs siūlymas buvo įgyvendinti Plungės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos projektą „Plungės išmaniojo parko objektų sklaida“. Ši iniciatyva buvo viena iš 13-os projektų, kuriems buvo skirtas finansavimas, ir viena iš 7-ių, kurioms buvo skirta visa įgyvendinimui prašoma suma, nemažinant išlaidų – 4,2 tūkst. eurų. Šiandien galime apžiūrėti Plungės parką virtualiai 360 laipsnių apžvalgos kampu arba gyvai, papildomos informacijos gaunant išmaniaisiais įrenginiais nuo istorinių parko akmenų nuskaičius QR kodus.
2016 m. Plungės biblioteka įgyvendino projektą „Plungės išmanusis parkas“, kuris tarptautinėje turizmo, kelionių ir aktyvaus laisvalaikio parodoje „Adventur“ paskelbtas sėkmingiausiu turizmo produktu. Toks titulas pelnytas už vieno gražiausių Lietuvos dvarų kompleksų parko pavertimą „išmaniąja“ zona. Projekto metu buvo sukurta ir mobiliems įrenginiams pritaikyta edukacinė-pažintinė programa, sudaryta iš trijų maršrutų – Kultūros objektų, Augalų ir Gyvūnų. Ji interaktyviai supažindino su istorine ir gamtine prasme itin turtingu parku, jo augmenija, gyvūnija bei istorija, įdomiausiais parko objektais.
Tobulinant parko „išmaniąją“ zoną, 2017 m. nuspręsta ją papildyti naujomis priemonėmis. Gavus Kultūros tarybos finansavimą, 18-a parko akmenų, kurie, manoma, yra iš ankstesniojo šioje vietoje stovėjusio dvaro (apie XVII a.) pamatų, buvo pažymėti QR kodais. Juos nuskenavus mobiliaisiais įrenginiais, sudaryta galimybė patekti į „Plungės išmaniojo parko“ svetainę, kurioje lietuvių ir anglų kalbomis pateikiama konkretaus objekto istorija.
Naujojo projekto metu taip pat sukurtas virtualus turas, jungiantis savyje 10-ies skirtingų parko objektų 360 laipsnių nuotraukas. Šie panoraminiai vaizdai patalpinti projekto svetainėje adresu https://plungesparkas.lt/lt/virtualus-turas? – jais grožėtis internete galima kada panorėjus. O norint pajusti visas virtualaus turo teikiamas galimybes, jį stebėti reikia naudojant virtualios realybės akinius. Jų projekto įgyvendinimo metu Plungės biblioteka įsigijo 12 vnt. ir nuo šiol darbuotojai parko lankytojams veda virtualias ekskursijas.
Įgyvendinti projektą bibliotekai padėjo UAB „Strategas“, UAB „Vensva“ ir UAB „Maneda“.
LDM filialo LM ISC LIMIS informacija
Atnaujinta: 2018-05-02