Ar jau išbandėte lietuvių šnekos atpažinimo programėlę – Tildės Balsas (beta versiją)?
UAB „TILDE informacinės technologijos“ savo interneto svetainėje http://www.tilde.lt kviečia išbandyti pirmąją specialiai pritaikytą lietuvių šnekos atpažinimo programėlę – Tildės Balsas (beta versiją)! Ją galima išbandyti tiesiog kompiuteriu, prisijungus interneto naršykle prie puslapio https://www.tilde.lt/snekos-technologijos. ir pasijungus mikrofoną.
Minėtame puslapyje rašoma, kad ši „šnekos programa paverčia šneką į tekstą iš anksčiau įrašyto garso failo arba padiktuoto teksto. Šis prototipas skirtas bendrinei šnekai – parinktas dažniausiai naudojamų žodžių žodynas. Bet „Tilde“ sukurta šnekos atpažinimo technologija yra pritaikoma įvairiems poreikiams ir situacijoms“. Tuo jau galima įsitikinti. Minėtame puslapyje pateikiami atsakymai į dažniausiai šios programos beta versijos naudotojų pateikiamus klausimus. Informuojama, kad šnekos atpažinimo programa atpažįsta tekstą iš garso failų šiais formatais: .m4a, .mp3, .wav, .wma.
Šnekos atpažinimo kokybė priklauso nuo garso įrašo kokybės – kuo aiškiau kalbama, tuo tikslesnis bus rezultatas. Kol kas programa gali atpažinti lietuvių kalba įgarsintą tekstą. Norimo tekstu atkurti garso failo trukmė neturėtų viršyti 15 minučių. Naudotojas tekstą gali gauti ir atverti vienu iš šių dviejų formatų: .txt ir .srt. Minutės trukmės garso failo konvertavimas į rašytinį tekstą trunka apie vieną minutę. Ilgesnio garso įrašo apdorojimas užtruks ilgiau. Kai tik garso failo šnekos atpažinimo procesas užbaigiamas, nurodytu elektroninio pašto adresu išsiunčiama nuoroda, per kurią galima atsisiųsti rašytinį tekstą.
Šnekos atpažinimo programos naudojimo klausimais galima konsultuotis el. paštu asr@tilde.lt.
Šio projekto, kuris finansuojamas iš 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos Europos regioninės plėtros fondo lėšų, vykdytojas yra UAB „Tilde informacinės technologijos“. Projektas vystomas naudojant anksčiau įgyvendinto projekto LIEPA (prieiga internete https://www.xn--ratija-ckb.lt/liepa) metu sukurtus kalbinius išteklius.
Iliustracija iš interneto puslapio https://www.tilde.lt/snekos-technologijos
Tekstas parengtas pagal internete skelbiamą „TILDE informacinės technologijos“ informaciją
Atnaujinta: 2019-09-18