Virtualioje erdvėje – ne tik virtualios parodos ir ekspozicijos, bet ir spalvinimo knygelės suaugusiesiems ir vaikams

Turiningai ir įdomiai praleisite laiką, jei užsuksite į Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus interneto portalus ir svetaines, kuriose rasite itin daug informacijos apie muziejuose saugomus kultūros paveldo objektus. Jūsų dėmesiui pateikiame įdomiausių muziejaus internetinių leidinių sąrašą.

LIMIS ir Lietuvos muziejų virtualios parodos

LIMIStai Lietuvos integrali muziejų informacinė sistema, kurioje rasite didelę dalį muziejuose saugomų suskaitmenintų kultūros paveldo objektų, eksponatų ir kitų vertybių bei arti šimto teminių virtualių parodų. Portale atrasite senosios lietuvių skulptūros pavyzdžių iš įvairių laikotarpių, unikalių gintaro artefaktų, net aborigenų meno. Galbūt domitės XIX ar XX amžiaus afišomis? Ar kada matėte Marijos ir Jurgio Šlapelių gyvenimą fotografijose? O gal tyrinėjate Žemaitiją ikonografijoje? Visa tai ir dar daugiau galite išvysti apsilankę tiek akademikams, tiek mėgėjams skirtoje svetainėje „Lietuvos muziejų virtualios parodos“. LIMIS portale siūlomos ir 3D skaitmeninių vaizdų virtualios parodos. Čia rasite Vytauto Kašubos skulptūras, Palangos gintaro muziejaus, Taikomosios dailės ir dizaino muziejaus ir kitų muziejų eksponatus.

Eksponatai, kuriuos verta pamatyti

Internetinė svetainė „Eksponatai, kuriuos verta pamatyti“ sukurta dar 2014 m. įgyvendinant projektą „Turistams skirtose virtualiose muziejų parodose – unikaliausi, įdomiausi ir vertingiausi muziejų eksponatai“. Šioje svetainėje galite apžiūrėti naujausias Nepriklausomybės 30-mečiui skirtas parodas „Nepriklausomybei – taip!“, „Prisimenant „Baltijos kelią“ ir kitas  parodas iš įvairių Lietuvos muziejų.

Spalvink Vilnių

Interaktyvi spalvinimo knyga-žaidimas „Spalvink Vilnių“ – įtraukiantis ir edukuojantis užsiėmimas, sulaukęs didelio tiek vaikų, tiek suaugusiųjų susidomėjimo. Spalvinti, žaisti ir pažinti Vilniaus istoriją galite ne tik įsigiję popierines spalvinimo knygeles „Miesto įkūrimas“ ir „Miesto gyvenimas“, bet ir projekto internetinėje svetainėje.

Lietuvos muziejų lobiai

Virtualioje parodoje „Lietuvos muziejų lobiai“ pristatomi beveik visų Lietuvos muziejų vertingiausi eksponatai, tarp jų – A. Baranausko, A. Vienuolio-Žukausko mem. muziejaus, Bažnytinio paveldo muziejaus, Biržų krašto muziejaus „Sėla“ ir kt.

Vilniaus gatvės

Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus parodų ciklas „Vilniaus gatvės“ skirtas sostinės įkūrimo 700-osioms metinėms pažymėti. Šiuo senamiesčio sociotopografiniu muziejiniu tyrimu siekiama atskleisti senųjų gatvių raidą, jų kultūrinį ir kalbinį heterogeniškumą, atspindėti įvykius, reiškinius bei kasdienybę, supažindinti su senaisiais sostinės gyventojais, aktualizuoti jų likimų istorijas. Kviečiame susipažinti su pirmosiomis ciklo parodomis – Pilies gatve ir Didžiąja gatve.

Dekoratyvinė dailė ir senoji lietuvių skulptūra

Besidomintiems dekoratyvine daile siūlome aplankyti virtualią ekspoziciją „Lietuvos taikomoji dekoratyvinė dailė“. Svetainėje rasite daug informacijos apie dekoratyvinės dailės raidos etapus. Senosios lietuvių skulptūros tyrinėtojus kviečiame pasižvalgyti po interneto svetainės „Senoji lietuvių skulptūra, kryžiai ir koplytėlės“. Čia rasite informacijos apie liaudies menininkus, skulptūras, kryžius, koplytėles, skulptūrų siužetus, regioninius senosios skulptūros ypatumus, muziejų kolekcijas ir mokslinius tyrinėjimus.

Muziejų panoramos

Planuojantiems vasaros keliones po Lietuvą, maršrutus susidaryti padės panoraminės šalies muziejų nuotraukos. Pasižvalgyti po muziejus galite portaluose www.panoramos.lt ir www.muziejai.lt

Pagrindinė Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus interneto svetainė – www.lndm.lt

LM ISC LIMIS informacija

Atnaujinta: 2020-03-20