Virtualus edukacinis-pažintinis turas „Plungės išmanusis parkas“

2016 m. Plungės rajono savivaldybės viešoji biblioteka pristatė išskirtinį virtualų edukacinį-pažintinį turą „Plungės išmanusis parkas“ (www.plungesparkas.lt). Turas pritaikytas išmaniesiems įrenginiams ir yra skirtas susipažinti su Plungės parku: kultūros objektais, augmenija ir gyvūnais.

2012 m. užbaigus buvusios Oginskių dvaro laikrodinės-oranžerijos renovaciją, biblioteka įsikūrė viename iš svarbiausių kultūros paveldo objektų Plungės krašte ir kartu prisiėmė visuomeninę atsakomybę tausoti, puoselėti savo aplinką bei pristatyti visuomenei svarbiausius kultūros ir gamtos turtus. Skelbiama, kad „įsikūrusi žaliausioje ir gražiausioje miesto zonoje biblioteka siūlo pačią tyriausią vizualinę komunikaciją. Ji niekaip negali ignoruoti jai atitekusios išskirtinės vietos ir nepaisyti čia egzistuojančių sugyvenimo su gamta taisyklių.“ (www.plungesparkas.lt informacija).

Projekto tikslas buvo „sustiprinti neformalųji rajono vaikų ir jaunimo gamtinį, ekologinį ugdymą, panaudojant naujausias technologijas bei interaktyvias mokymo formas: gerinti skaitmenines vaikų ir jaunimo kompetencijas, įtraukiant juos į skaitmeninio turinio apie gamtą ir ekologiją kūrimą ir naudojimą“ (Bibliotekos informacija).

Sukurta virtuali programa „Plungės išmanusis parkas“ siūlo tris skirtingus maršrutus – Kultūros objektų, Augalų ir Gyvūnų. Biblioteka, papildydama virtualų turą, dar organizuoja įvairius praktinius mokymus, užsiėmimus, kūrybines dirbtuves, meno plenerus ir kt.

Naudotis programa galima keliais skirtingais būdais. Asmeniniame kompiuteryje ar išmaniajame įrenginyje pasirinkus norimą turą, yra galimybė juo pakeliauti virtualiai. Apsilankius Plungės parke, siuloma atsidaryti programą išmaniajame įrenginyje. Tada programėlė parodo lankytojo buvimo ir artimiausius objektus. Prie kai kurių iš jų yra QR kodai. Juos nuskenavus, pateikiama išsamesnė istorija apie objektus. Visus turo žemėlapius galima atsisiųsti ir atsispausdinti. Yra išleista virtualaus turo žemėlapių, informacinių lankstinukų ir kt. informacinių priemonių.

Virtualus turas yra gausiai iliustruotas istorinėmis bei šių dienų nuotraukomis. Išsamiai ir įdomiai aprašyti parke esantys reikšmingiausi kultūros ir gamtos objektai.

Sukurta ir šio virtualaus turo viešoji prieiga – interneto svetainė. Ji šiuolaikiška, estetiška, atitinka šių dienų interneto naudotojų poreikius. Joje pateikiama išsami informacija ne tik apie parke esančius kultūros ir gamtos objektus, bet ir patarimai programėlės vartotojui, kaip naudotis navigacija. Veikia ir tinklaraštis, kuriame skelbiamos aktualios naujienos. Visa informacija pateikiama lietuvių ir anglų kalbomis.

Projektos tikslinė auditorija – mokyklinio amžiaus jaunimas, tačiau jo rezultatai nepalieka abejingų ir suaugusiųjų. Virtualus turas gerai įvertintas tiek parko lankytojų, tiek ir tokių elektroninių produktų kūrėjų. Jis jau yra pelnęs du apdovanojimus: Lietuvos Respublikos Turizmo departamento organizuojamuose apdovanojimuose „Turizmo sėkmingiausieji 2016“ laimėjo nominaciją „Sėkmingiausias 2016 m. turizmo gaminys“ bei Css design Awards dienos svetainės titulą tinklapių dizaino konkurse.

Projektas buvo finansuotas iš Lietuvos kultūros ministerijos bei Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos projekto „Bibliotekos pažangai 2“ lėšų.

Projekto internetinė svetainė: www.plungesparkas.lt

Nuotraukos iš interneto svetainės www.plungesparkas.lt

Parengė Gintautė Riabovaitė

Atnaujinta: 2017-06-14