Virtualus turas – puiki paslauga vartotojams, mėgstantiems „keliauti“ neišeinant iš namų

Virtualus turas – tai trimatis vaizdas ar panorama, kurią apžiūrint susidaro įspūdis lyg mes patys būtume tos panoramos dalis. Kuriant tokius elektroninius produktus atskiros nuotraukos sujungiamos į specialią panoraminę nuotrauką. 3D panoramų rinkinys savo ruožtu sudaro galimybę pereiti iš vienos panoramos į kitą. Vaizdas matomas iš vidinės sferos ar kubo pusės. Sukdami figūrą, turime galimybę keisti stebėjimo tašką ir židinio nuotolį. Naudodamiesi kompiuteriu, pele, klaviatūra galime peržiūrėti erdvę aplink save virtualioje aplinkoje, padidinti, nutolinti objektus, peržiūrėti atskirus jų elementus, bendrąjį planą. Skirtingai nuo vaizdo įrašo, peržiūrą pilnai kontroliuoja vartotojas. Naudojantis šiuolaikinėmis technologijomis, 3D panoramose galima įterpti tekstus, garsinį foną, iššokančius paveikslėlius, vaizdo įrašus ir kt.

Tokius virtualius turus savo tinklapiuose vartotojams jau pateikia nemažai kultūros įstaigų ir savivaldybių.

Interneto adresu https://www.krsvbiblioteka.lt/virtualusturas/ susisiekiame su virtualiu gidu „Išmanusis kultūros kelias Kauno rajone“. Tai interaktyvi, naujoviška, šiuolaikinių technologijų sprendimais pagrįsta mokymosi ir kultūros pažinimo priemonė, skirta Lietuvos ir užsienio gyventojams susipažinti su Kauno rajone esančiais svarbiais ir unikaliais kultūros paveldo objektais bei žymiais Kauno rajono žmonėmis.

Kelius, važiavimo kryptis automobiliu, dviračiu arba pėsčiomis galima susirasti naudojantis interaktyviu žemėlapiu, kurio adresas internete https://maps.google.lt/.

Prie dešimties žymiausių Kauno rajono kultūros paveldo objektų pritvirtinti QR kodai, kuriuos nuskenavęs mobiliuoju įrenginiu QR kodų nuskaitymo programa ekrane pamatai informaciją apie pastato istoriją (QR kodų nuskaitymo programėlę į mobilųjį įrenginį galima atsisiųsti iš interneto, prisijungus adresu http://bit.ly/2sxfPl1, http://bit.ly/1cT8KLu).

Kompiuteryje arba mobiliajame įrenginyje prisijungę prie interneto ir surinkę adresą https://www.virtualusgidas.lt/rokiskio_krastas, nusikeliame į virtualų turą, kurį sukūrė Rokiškio rajono savivaldybės Juozo Keliuočio viešoji biblioteka, vykdydama projektą „Rokiškio krašto literatūrinio kelio pažinties ženklai“. Šiame ture siūloma pakeliauti Rokiškio krašto keliais, kurie nuveda į atgaivintas krašto kūrėjų gimtines, supažindina su svarbiausiomis jų gyvenimo vietomis. Išsamiau susipažįstame su Antano Strazdo, Pauliaus Širvio, poetės Elenos Mezginaitės bei išeivijos rašytojo Liudo Dovydėno gyvenimu.

Zarasų krašto literatūrinį paveldą pristato virtualus turas, kurį sukūrė Zarasų rajono savivaldybės viešoji biblioteka, vykdydama projektą „Pasaulis pagal poetus romantikus“. Jis skelbiamas interneto svetainėje www.virtualusgidas.lt/zarasu_krastas. Šį turą sudaro 11 panoraminių ekskursijų po Zarasų kraštą. Jose pateikiami ir tekstai, pasakojantys apie įvairius šiam rajonui svarbius istorijos faktus.

Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcijos baigia įgyvendinti projektą „Virtualus turas „Unt kalnelių, unt aukštųjų stovi bažnyčia švintoji“. Jo metu kuriamas virtualus turas, kuris kviečia susipažinti su Aukštaitijos nacionaliniame ir Labanoro regioniniame parkuose esančiais sakraliaisiais kultūros paveldo objektais. Šiame ture skelbiama daug aktualios informacijos apie šių paminklų istoriją, autorius. Virtualiai apžiūrėti sakraliuosius objektus galima paspaudus nuorodą http://virtualusgidas.lt/baznycios/.

Parengė Regina Matonienė

Atnaujinta: 2017-10-24